Greener

Greener 10 Kalibre Prenses Zeynep'in Tüfeği Altın Kaplama Full İşleme Çifte Av Tüfeği

0.00 TL

Daha az ödeyin!

Tüfekler İçin Genel Uyarı

Sitemizde Yer Alan İkinci El ve Antika Tüfeklerin Fiyat bilgileri Telefon Üzerinden VERİLMEMEKTEDİR! Fiyat Bilgisi ve Detaylı Bilgi İçin Lütfen Mağazamızı Ziyaret Ediniz.

Yasal Uyarı

*Yasalar Gereği, Tüfek, Ateşli Silahların ve Patlayıcı Maddelerin İnternet Üzerinden Satışı Kesinlikle YASAKTIR. Web sayfamızda görünen ürünleri mağazamızdan gerekli belgeleri ibraz ederek satın alabilirsiniz. Sayfamızdaki bilgiler stoklarımızdaki ürünleri ve teknik bilgileri belirtmek için yayınlanmaktadır. Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın.

Stok Durumu
:
STOKTA
Stok Kodu
:
UA-23T3
Barokod
:
8694431169966
Fiyat
:
0.00 TL

En geç 3 iş günü içerisinde kargoda !

Orjinal Ürün

PayTR ile Güvenli Ödeme

Stok Sorunuz

Bu Ürün Yanlızca Mağazadan Teslim Edilmektedir.

 • Kalibre
  10 CAL.
 • Namlu
  65cm
 • Menşei
  İngiltere
 • Tetik Grubu
  Çift Tetik
 • Uygunluk
  Av ve Koleksiyon
 • İşleme
  Altın Kaplama El İşleme
 • Yapım Yılı
  1921
 • Mekanizma
  Ejektörlü

Greener Çifte Av Tüfeği

W.W. Greener, 1829 yılından itibaren silah üretimiyle uğraşan bir aile geleneğinin ikinci kuşağından bir üyeydi. Bugün, şirket hala Midlands atölyelerinde en seçkin spor tüfekleri ve tüfeklerini üretmeye devam ediyor. William Greener ise, silah yapımında önemli bir isimdi. Newcastle upon Tyne'da John Gardner ile çıraklık eğitimini tamamladıktan sonra, 1800'lerin başlarındaki İngiliz silah ustalarından belki de en iyisi olan Joe Manton için çalıştı. 1829 yılında Newcastle'a geri döndüğünde, perküsyonlu namlusu dolumlu spor ve askeri tüfeklerin yanı sıra Dundee Balina Avcıları için harpun tüfekleri üretmeye başladı. Ancak, en kaliteli malzemelere Newcastle'da ulaşmak zor olunca, 1844 yılında Greener silah yapım atölyesini kurduğu Birmingham'a taşıdı, ve o günden bu yana Greener silah yapımı bu şehirde devam etmektedir.

Greener Av Tüfeği William, bir mucit olarak yaşamı boyunca bir dizi icat gerçekleştirdi. 1835 yılında, patlayıcı etkili mermiyi icat etti. 1846 yılında, modern 'Ediswan' lambasının 1879 yılında patente tabi tutulmasından uzun bir süre önce elektrikli bir aydınlatma sistemi geliştirdi. Ayrıca, demiryolu seviye geçidinin dört kapısını aynı anda açabilen bir cihaz, kendiliğinden düzelebilen cankurtaran bir bot (1851) ve Madencinin Güvenlik Lambası'na yapılan değişiklikler gibi icatlar üretti. Ancak, onun en öncelikli işi her zaman silah yapımı oldu ve tüfeklerinin kalitesi kısa sürede zengin ve ünlü kişilerin ilgisini çekti. Bu ünlüler arasında Kraliçe Victoria'nın kocası Prens Albert de bulunuyordu. 1851'deki Büyük Sergi'de iki altın madalya ve bir diploma kazandı. Ayrıca, 1853 New York sergisi ve 1855 Paris Sergisi'nde madalyalar kazanmaya devam etti. William ayrıca üç kitap yazdı: 1834'te "Tüfek", 1842'de "Topçuluk Bilimi" ve 1858'de "Topçuluk". Ayrıca, 1855 yılında Gun Barrel Proof House'un reformunu destekleyen "The Proof House - Ticaretin Azabı" adlı bir broşür yazdı.

1869 yılında William'ın vefatından sonra, ikinci oğlu William Wellington Greener ailenin yüksek kaliteli spor ve askeri tüfekler yapma geleneğini sürdürdü. Aynı zamanda icatları, bugün bildiğimiz modern spor tüfeklerinin temelini atmaya yardımcı oldu. Muhtemelen W.W. Greener'ın en büyük katkıları, boğma sistemi üzerindeki etkisi ve ünlü çapraz cıvata icatlarıydı. İlk olarak, boğma sistemi, 1875'ten 1879'a kadar olan tüm Field Denemelerini kazanmasını sağladı ve bu, çoğu avcının dünya genelinde ödüller ve yarışmalarda Greener tüfekleri kullanmasına yol açtı. 1867 yılında icat ettiği çapraz cıvata, kırma namlulu tüfeklerin mekanizmasını güçlendirmek amacıyla kullanıldı ve yapılan her tüfek ağırlığına göre en sağlam mekanizmaya sahip oldu. 1900 yılına gelindiğinde, dünyanın en büyük spor tüfek fabrikasına sahipti ve 450'den fazla nitelikli zanaatkârı istihdam ediyordu. Babası gibi birkaç kitap yazdı, en ünlüsü 1881 yılında yayımlanan "The Gun and its Development" oldu. Bu kitap, 1892 yılında yayımlanan "The Breachloader and how to use it" gibi kitaplar da dahil olmak üzere dokuz baskıya ulaştı.

W.W. Greener'ın iki oğlu Harry ve Charles, işlerini 1910'da babalarından devraldılar ve on yıl sonra şirket sınırlı bir şirket haline getirildi. İki dünya savaşı sırasında üretim askeri ihtiyaçlara yönlendirildi ve arada geçen süreçte yüksek kaliteli spor tüfeklerine olan talep azaldı. İki kardeş ve daha sonra Harry'nin oğlu Leyton Greener liderliğindeki şirket, daha ucuz olan ancak iyi yapım "Empire" modellerine ve Mısırlı Ghaffir polis kuvveti için bir isyan kontrol silahından geliştirilen tek namlulu GP tüfeklerine odaklandı. Ancak Birmingham'daki iç halka yolu inşa edilirken, St Mary’s Meydanı'na bakan eski fabrika kompleksi gitmek zorunda kaldı. Bu nedenle, 1965 yılında şirket satıldı, görkemli Viktorya binasına sahip eski fabrika yıkıldı ve aile işletmesi olarak şirketin üretimi sona erdi. İşletmenin silah yapım kısmını devralan Webley, birkaç yıl boyunca tek namlulu GP üretmeye devam etti, ancak şirketin mevcut sahipleri, David Dryhurst, Graham Greener (W.W. Greener'ın torunu), Ken Richardson ve Richard Tandy tarafından 1985 yılında satın alındı. Greener Av Tüfeği

Sonraki birkaç yıl, en iyi kalitede spor tüfekler yapma geleneğine geri dönüşü gördü. Bu geleneği teşvik etmek için, 1987'de yeni 'St George' 12 kalibre yan kilit tüfek üretildi. Bu tasarım, şirketin yeniden "en iyi" tüfekleri üretmeye başladığı bir dönemi simgeliyordu ve kilit plakaları, St George'un özel oymalı kabartma işleri için büyük bir alan sağlıyordu - bu, Harry Greener tarafından 1907'de yapılan benzersiz bir ejektör "St George" tüfeği olan "Show Gun" ile şirketin şimdi ürettiği en iyi sunum kalitesindeki tüfekler arasındaki bağlantıydı. 1992'de tamamlanan ve Alan ve Paul Brown tarafından oymalanan bu tüfek, izleyen yıllarda birçok siparişin verilmesine yol açtı. Son zamanlarda, oymalı gravürlerle yeni bir çekiçli tüfek ve .375 çift namlulu Facile Princeps tüfek üretildi. Bugün yapılan tüfekler, 10, 12, 16, 20, 24, 28 ve 32 kalibre boyutlarında sipariş edilebilir.

Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı