Darne

Darne 16 Kalibre Rotary Breech Block Mekanizma 70cm Namlu Çift Tetik 1892 Model Çifte Av Tüfeği

0.00 TL

Daha az ödeyin!

Tüfekler İçin Genel Uyarı

Sitemizde Yer Alan İkinci El ve Antika Tüfeklerin Fiyat bilgileri Telefon Üzerinden VERİLMEMEKTEDİR! Fiyat Bilgisi ve Detaylı Bilgi İçin Lütfen Mağazamızı Ziyaret Ediniz.

Yasal Uyarı

*Yasalar Gereği, Tüfek, Ateşli Silahların ve Patlayıcı Maddelerin İnternet Üzerinden Satışı Kesinlikle YASAKTIR. Web sayfamızda görünen ürünleri mağazamızdan gerekli belgeleri ibraz ederek satın alabilirsiniz. Sayfamızdaki bilgiler stoklarımızdaki ürünleri ve teknik bilgileri belirtmek için yayınlanmaktadır. Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın.

Stok Durumu
:
STOKTA
Stok Kodu
:
Barokod
:
8693286509576
Fiyat
:

En geç 3 iş günü içerisinde kargoda !

Orjinal Ürün

PayTR ile Güvenli Ödeme

Stok Sorunuz

Bu Ürün Yanlızca Mağazadan Teslim Edilmektedir.

 • Kalibre
  16 CAL.
 • Namlu
  70cm
 • Menşei
  Fransa
 • Tetik Grubu
  Çift Tetik
 • Uygunluk
  Av ve Koleksiyon
 • İşleme
  El İşleme
 • Yapım Yılı
  1892
 • Mekanizma
  Rotary Breech Block

Darne Çifte Av Tüfeği

19. yüzyılda, Fransa'nın silah ustalarıyla övünebilirdi ve bu ustalar arasında Régis Darne de bulunuyordu. Arkebüzyacı ve balistikçi olarak, bu iki niteliği birleştirerek olağanüstü kalitede av tüfekleri üretiyordu. 1878'de devrim niteliğinde bir av tüfeği geliştirdi: Sabit namlulu, kilit mekanizması sağ taraftan dönerek açılan bir tüfek. 1881'de Darne fabrikasını kurdu ve 1893'te markasını uluslararası üne kavuşturan bir tüfek olan sürgülü kilitli R modelini yarattı. 1980'de Paul Bruchet, Darne şirketini devraldı ve 1983'te oğlu Hervé katıldı. 2013'te Fort Royal Grubu, Darne Evi'ni satın alarak eşsiz ve değerli bir bilgi birikimini sürdürmesine olanak tanıdı.

Hervé Bruchet, 1983'te babasına Darne atölyesine katıldı. Eğitimini tamamladıktan sonra, 1995'te yönetimi devraldı. Yenilikçi ve yaratıcı bir zihniyeti olan Hervé Bruchet, 1990 yılında Express tüfeğini icat etti. Bu çizgili namlulu silah, bir av tüfeğine göre çok daha yüksek hassasiyete ve menzile sahiptir. Hervé Bruchet, Darne Evi'nin geleneksel niteliklerini günümüzün en modern biçimleriyle sürdürüyor: çizgilerin zarafeti, mükemmel denge, mekanizmanın güvenilirliği ve balistik performans. Silahlar tamamen özelleştirilmiştir: süslemelerden, dipçik ağacı seçimine ve diğer tüm detaylara kadar Hervé Bruchet tarafından özel olarak üretilen tek bir eserdir.

Darne, sadece avcılar tarafından takdir edilen benzersiz tüfekler üretmekle kalmadı, aynı zamanda Stéphanoise bölgesinde güçlü bir işletme oldu. Şirket, birçok yerlinin istihdam edilmesi yoluyla bölgeye önemli ekonomik etki sağladı ve aynı zamanda Fransız ordusu için Birinci Dünya Savaşı'ndan itibaren önemli bir rol oynadı.

1881: Darne, Fransız bir silah üreticisi olan Régis Darne tarafından Fransa'nın merkezdoğusundaki Loire ilinde yer alan Saint-Étienne şehrinde kurulan bir silah üretimi şirketidir.

Kurulduğu günden itibaren Darne, olağanüstü kalitede silahlar üretmek için geleneksel zanaat tekniklerini kullanan yüksek kaliteli yüksek sınıf av tüfeklerine odaklandı. Darne tüfekleri, dönemin standart kilit sistemlerinden kesinlikle farklı olan benzersiz mekanizmalarıyla tanınıyordu.

1897: Régis Darne, işini genişletmek amacıyla fabrikasını Saint-Étienne'deki Cour Fauriel bölgesine taşıdı.

Darne markasının tüfekleri, namluların daima çerçeveye hizalandığı sabit namlu sistemleri ile akıllarda yer etti. Régis Darne, basit bir basınçlı kilit mekanizmasının uzun vadeli dayanıklılığına güvenmedi ve bu nedenle avcılara daha iyi bir seçenek sunma amacıyla kendi tüfek vizyonunu geliştirdi.

Darne tarafından geliştirilen av tüfekleri, dönemlere göre değişen mekanizma türleri gördü ve markanın ününü kazanan özellikle iki mekanizma türü bulunuyor.

Döner kilitleme mekanizmalı modeller.
Döner kilitleme mekanizmalı modeller, bugün artık çok nadir bulunan, üretiminin yüz yıl ötesine uzandığı modellerdir. Darne'nin döner kilitleme mekanizmalı tüfek serisi "Rotary" olarak adlandırılırdı.

Kızak kilitleme mekanizmalı modeller.
Bu, Darne tarafından üretilen en yeni ve en bilinen modellerdir. Kızak kilitleme mekanizmalı modeller, şirketin zirveye ulaştığı dönemlerde çokça tercih ediliyordu. Bu modele olan ilgi, bir Darne tüfeğinin patentli mekanizması sayesinde uzun vadeli kullanımda oynamaya veya aşınmaya izin vermediği gerçeğine dayanıyordu.

Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı