Nieto

Nieto Warfare 195 İspanyol Kauçuk Kabzeli Av Bıçağı

3,135.00 TL

Daha az ödeyin!

Stok Durumu
:
TÜKENDİ
Stok Kodu
:
NT053145003
Barokod
:
212073115100
Fiyat
:
95.00 USD
TÜKENDİ

Orjinal Ürün

PayTR ile Güvenli Ödeme

Stok Sorunuz

Bu Ürün Yanlızca Mağazadan Teslim Edilmektedir.

Nieto’nun ‘‘Warfare’’ yani savaş serisi içinde yer verdiği bu ürün, başarılı bir bıçaktır. Yekpare yapısıyla güven veren 195, bushcraft tarzı kullanıma dahi cevap verebilecek niteliktedir..
Bıçak çeliği olarak AN-58 (Bıçak çeliğinde aranan temel özellikleri -sertlik, paslanmaya direnç, keskinliği muhafaza etme ve darbe dayanımı- bünyesinde toplayan bir çelik üretmek isteyen Nieto, Castilla-La Mancha Üniversitesinin bu özellikleri garanti etmesiyle, 2007 yılından beri ürünlerinde kullandığı, AN-58’i üretmektedir. Paslanmaz kategorideki bu çelikten, ısıl işlem sonrası 58-60 HRC sertlik elde edilmektedir.) kullanılmıştır. Yuvarlak uç (drop point) yapısındaki bıçağın uç kısmının arkası inceltilmiştir. Böylelikle saplanabilme yetisi artırılan bıçakta, Nessmuk tarzı bir sırt kavisi yer almaktadır. Bu da uç kısmını dayanıklı ve bıçağın ağırlık dengesini uç kısma yaklaştıran ve savurma hareketlerini destekleyici bir unsurdur.

Kavramaya yardımcı çentikler (jimping), bıçağın kontrolünü kolaylaştırmaktadır. Sap, ‘‘Warfare’’ serisinin diğer üyeleri olan bıçakların saplarıyla benzeşmektedir. Sap malzemesi olarak sert kauçuk (forprene) kullanılmıştır. Kolay ve konforlu kavranan bu malzeme üzerinde oyuklar açılarak tutunma artırılmıştır. Bununla birlikte, çizgileri itibarıyla da sapın iyi kavrandığını ve genel olarak başarılı bir ergonomiye sahip olduğunu belirtmek gerekir. Sap malzemesi cıvatalarla sabitlenmiş olduğundan kolaylıkla sökülüp takılabilmektedir.
Uzatılmış kuyruk (extended tang) yapısını taşıyan bıçak, biri uzatılmış kuyruk (oval biçimde) ve diğer ikisi de koruyucu tırnak görevi gören bütünleşik çıkıntılar üzerinde (daire şeklinde) bulunan 3 kordon deliğine (lanyard hole) sahiptir.
Nieto 195, yüksek kalitedeki deri kılıfı ile sunulmaktadır.

Dünyada bazı bölgeler bıçaklar için kültürel birer merkez (Solingen, Seki/Gifu, Mora vb. gibi) konumundadırlar. İspanya’nın güneydoğusunda yer alan Albacete kenti (Albacete ismi Arapça Al-Basīṭ kelimesinden türemiştir.) de bunlardan biridir. Bıçakla birlikte anılmaya başlanması 17. yüzyılın sonlarına denk düşmektedir. 20. yüzyılın başlarında, pek çoğu küçük olan, endüstriyel üretim tekniklerinin uygulandığı fabrikalar ortaya çıkmıştır. Üretim tekniklerindeki modernleşme, geçen yüzyıl boyunca, Albacete’de de devam etmiş ve çakı-bıçak kadar onlarla ilgili donanımların da seri şekilde üretilmesine geçilmiştir.

Nieto’nun kökleri 20. yüzyılın başına kadar uzanmaktadır. Bıçak yapımcılığı babaların oğullarına öğrettiği bir meslek şeklinde sürmekteydi. 1957 yılında Miguel ve İnnocencio babalarının yanında faaliyete geçtiler; ancak ne resmî bir markaları ne de üretim kapasiteleri bulunmaktaydı. Ürünlerini bir bavul ve motosiklet ile fuarlara götürüyorlardı. Buna karşın zamanın en güzel ve ileri ürünlerini ortaya koymaktaydılar. Her iki kardeş 1980 yılında yollarına ayrı devam etmeye karar verdiler ve Miguel Nieto kendi adını markalaştırdı. Kendi oğullarıyla yola devam eden Miguel Nieto; 1987 yılında fabrikasını, Miguel Nieto SL. adıyla, şu an bulunduğu alana taşıdı.

Büyük bir aile şirketi olan Nieto, 3.000 m2 üzerine kurulan fabrikasında 70 çalışanıyla günde 4.000-5.000 adet bıçak üretmektedir. Teknolojiyi yakından takip eden firma, makine parkurunu sürekli yenilemekte ve 97 ülkeye ihracat yapmaktadır. Yüzde yüz İspanya yapımı olduğunu vurguladığı ürünlerinin yüzde 60’ını ihraç eden şirket, yüzde 80’in üzerinde el işçiliği ile yoluna devam ediyor. AR-GE faaliyetlerine önem veren Nieto, ürünlerinde çelik dâhil olmak üzere yerli malzemelerin kullanılması için de çalışmalarda bulunmuş ve mesafe katetmiştir. Buna karşın, dünyadaki en ileri düzeyi yakalama adına çok tutucu davranmamaktadır.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan tecrübeli firma en kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunmayı amaçlamaktadır. Nieto, kendisini günümüzdeki konumuna taşıyan unsurları; en son teknolojileri kullanmak, geleneklere bağlılık ve yüksek kalite arayışı olarak açıklamaktadır.

Toplam Uzunluk

:

265 mm

Namlu Uzunluğu

:

130 mm

Et kalınlığı

:

4 mm

Ağırlık

:

263 g

Çelik Cinsi

:

AN-58

Sap Cinsi

:

Forprene (TPE)

Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı