Nieto

Nieto Traveller 11032 İspanyol Huş Kabzeli Av Bıçağı

3,135.00 TL

Daha az ödeyin!

Stok Durumu
:
TÜKENDİ
Stok Kodu
:
NT053143001
Barokod
:
212073113100
Fiyat
:
95.00 USD
TÜKENDİ

Orjinal Ürün

PayTR ile Güvenli Ödeme

Stok Sorunuz

Bu Ürün Yanlızca Mağazadan Teslim Edilmektedir.

11032 Traveller, İskandinav bıçaklarının işlevselliğe yönelik sadeliğini temel almış ve fakat kimi detay donanımlarla zenginleşmiş bir bıçaktır. Taşıdığı nitelikler sayesinde kamp ve av kategorilerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Toplam uzunluğu 21 cm olan bıçakta, 3,8 mm kalınlığında AN-58 (Bıçak çeliğinde aranan temel özellikleri -sertlik, paslanmaya direnç, keskinliği muhafaza etme ve darbe dayanımı- bünyesinde toplayan bir çelik üretmek isteyen Nieto, Castilla-La Mancha Üniversitesinin bu özellikleri garanti etmesiyle, 2007 yılından beri ürünlerinde kullandığı, AN-58’i üretmektedir. Paslanmaz kategorideki bu çelikten, ısıl işlem sonrası 58-60 HRC sertlik elde edilmektedir.) çelik kullanılmıştır. Yuvarlak uç (drop point) yapısındaki bıçak, içbükey (hollow) ağız açımına sahiptir. Uç, orta ve dip noktalarda belli bir hattın uzağına düşülmemiştir. Böylelikle; dengeli, keskin ve dayanıklı bir yapı elde edilmiştir.

Kavramaya yardımcı çentikler (jimping), bıçağın kontrolünü kolaylaştırmaktadır. Keskin kenarın en altında bulunan minik çentik, saplayarak kesmeye başlamaya hizmet etmektedir. Hafif içbükey kıvrıma sahip choil, işaret parmağının kavrayabileceği yapıdadır ve hassas kesimlerde kolaylık sağlamaktadır.

Tam kuyruklu (full tang) bıçakta sap malzemesi olarak kıvırcık huş ağacı (Curly Birch-Abedul) kullanılmıştır. 11032 Traveller, iyi kavranan ve ergonomik bir sapa sahiptir. Sap malzemesinin kuyruğa sabitlenmesinde 6 mm’lik paslanmaz çelik pimler kullanılmıştır. Sap kısmının dibe yakın bölümünde kordon deliği (lanyard hole) de açılmıştır.

Bıçak, milimetrik düzeyde de olsa, uzatılmış kuyruğa (extended tang) sahiptir. Saptan dışarı taşan kısmı vurup parçalama amaçlı kullanabilirsiniz. Uzatılmış kuyruk milimetriktir; çünkü hem baş aşağı tutuşlarda başparmak tutunmasına sap malzemesinin destek vermesi hem de darbe vurulduğu zaman, en azından ilk başta, sadece çelik kısmın temas etmesi hedeflenmiştir.

11032 Traveller, yüksek kalitede deriden imal edilen kahverengi tulum kılıfı ile sunulmaktadır.

Dünyada bazı bölgeler bıçaklar için kültürel birer merkez (Solingen, Seki/Gifu, Mora vb. gibi) konumundadırlar. İspanya’nın güneydoğusunda yer alan Albacete kenti (Albacete ismi Arapça Al-Basīṭ kelimesinden türemiştir.) de bunlardan biridir. Bıçakla birlikte anılmaya başlanması 17. yüzyılın sonlarına denk düşmektedir. 20. yüzyılın başlarında, pek çoğu küçük olan, endüstriyel üretim tekniklerinin uygulandığı fabrikalar ortaya çıkmıştır. Üretim tekniklerindeki modernleşme, geçen yüzyıl boyunca, Albacete’de de devam etmiş ve çakı-bıçak kadar onlarla ilgili donanımların da seri şekilde üretilmesine geçilmiştir.

Nieto’nun kökleri 20. yüzyılın başına kadar uzanmaktadır. Bıçak yapımcılığı babaların oğullarına öğrettiği bir meslek şeklinde sürmekteydi. 1957 yılında Miguel ve İnnocencio babalarının yanında faaliyete geçtiler; ancak ne resmî bir markaları ne de üretim kapasiteleri bulunmaktaydı. Ürünlerini bir bavul ve motosiklet ile fuarlara götürüyorlardı. Buna karşın zamanın en güzel ve ileri ürünlerini ortaya koymaktaydılar. Her iki kardeş 1980 yılında yollarına ayrı devam etmeye karar verdiler ve Miguel Nieto kendi adını markalaştırdı. Kendi oğullarıyla yola devam eden Miguel Nieto; 1987 yılında fabrikasını, Miguel Nieto SL. adıyla, şu an bulunduğu alana taşıdı.

Büyük bir aile şirketi olan Nieto, 3.000 m2 üzerine kurulan fabrikasında 70 çalışanıyla günde 4.000-5.000 adet bıçak üretmektedir. Teknolojiyi yakından takip eden firma, makine parkurunu sürekli yenilemekte ve 97 ülkeye ihracat yapmaktadır. Yüzde yüz İspanya yapımı olduğunu vurguladığı ürünlerinin yüzde 60’ını ihraç eden şirket, yüzde 80’in üzerinde el işçiliği ile yoluna devam ediyor. AR-GE faaliyetlerine önem veren Nieto, ürünlerinde çelik dâhil olmak üzere yerli malzemelerin kullanılması için de çalışmalarda bulunmuş ve mesafe katetmiştir. Buna karşın, dünyadaki en ileri düzeyi yakalama adına çok tutucu davranmamaktadır.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan tecrübeli firma en kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunmayı amaçlamaktadır. Nieto, kendisini günümüzdeki konumuna taşıyan unsurları; en son teknolojileri kullanmak, geleneklere bağlılık ve yüksek kalite arayışı olarak açıklamaktadır.

Ürün Cinsi

:

Bıçak

Tam Uzunluk

:

210 mm

Namlu Uzunluğu

:

90 mm

Et Kalınlığı

:

3.8 mm

Ağırlık

:

130 gr

Çelik Cinsi

:

AN-58

Sap Cinsi

:

Huş Ağacı

Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı