Cudeman

Cudeman 147 Kızıl Stamia Kabzeli Av Bıçağı

2,890.00 TL

Daha az ödeyin!

Stok Durumu
:
TÜKENDİ
Stok Kodu
:
CDM054149001
Barokod
:
212074119100
Fiyat
:
85.00 USD
TÜKENDİ

Orjinal Ürün

PayTR ile Güvenli Ödeme

Stok Sorunuz

Bu Ürün Yanlızca Mağazadan Teslim Edilmektedir.

Dış mekân aktivitelerinizde ve küçük avlarda kullanabileceğiniz bu tam kuyruklu (full tang) bıçakta, 4 mm kalınlığında, MoVa çelik kullanılmıştır. MoVa çelik, 420 çeliklerden yola çıkılarak geliştirilmiştir. Paslanmaya direnci çok yüksek olan bu çelik, içinde bulunan molibden ve eser miktardaki vanadyum sayesinde de sertlik ve keskinlik kazanmaktadır. Bıçak, sivri uca (clip point) yaklaşan yuvarlak uç (drop point) yapısındadır ve uç kısmının arkası inceltilmiştir. Namlu, ortadan (saber grind) ve içbükey (hollow) ağız açımına sahiptir.

Sap malzemesi olarak seçilen lamine ahşap (kızıl stamina) parlatılarak kullanılmıştır. Bu malzeme, güzel görünümü ve dayanıklılığı birleştirmektedir. Sapta parmak oyuklarına yer verilmesi, güvenli ve iyi kavramaya olanak tanımaktadır. Pimlerin görev yaptığı 147-R’nin sapında boru pim de kullanılarak kordon deliği (lanyard hole) elde edilmiştir.

Tüm bu niteliklerin bir araya gelmesiyle şık ve işlevsel bir bıçak ortaya koyulmuştur.

147-R, kahverengi deri kılıfı ile sunulmaktadır.

Dünyada bazı bölgeler bıçaklar için kültürel birer merkez (Solingen, Seki/Gifu, Mora vb. gibi) konumundadırlar. İspanya’nın güneydoğusunda yer alan Albacete kenti (Albacete ismi Arapça Al-Basīṭ kelimesinden türemiştir.) de bunlardan biridir. Bıçakla birlikte anılmaya başlanması 17. yüzyılın sonlarına denk düşmektedir. 20. yüzyılın başlarında, pek çoğu küçük olan, endüstriyel üretim tekniklerinin uygulandığı fabrikalar ortaya çıkmıştır. Üretim tekniklerindeki modernleşme, geçen yüzyıl boyunca, Albacete’de de devam etmiş ve çakı-bıçak kadar onlarla ilgili donanımların da seri şekilde üretilmesine geçilmiştir

1979 yılında kurulan CUDEMAN da Albacete’de faaliyet gösteren ve İspanya’nın gurur kaynağı olan bıçak firmalarından biridir. 41 ülkeye ihracat yapan bu aile şirketi, özellikle hayatı idame bıçak ve çakılarıyla ön plana çıkmaktadır. Makine parkuru ve çelik alanlarında ortaya çıkan gelişmeleri yakından takip edip imalatlarına yansıtmaktadırlar. Özellikle, MT serisinde yakaladıkları başarı, birçok profesyonel kullanıcı tarafından takdirle karşılanmıştır.

Cudeman markasını taşıyan ürünler, Türkiye'de 1980'li yıllardan beri tanınmaktadır. Firmanın ürünleri, Türkiye’ye ithal olarak giren ilk bıçaklar arasındadır. O yıllarda Türkiye’de bu bıçağa sahip olan bıçakseverler hâlen ürünlerini keyifle ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam etmektedirler. Daha sonraları Çin'e bağlı bıçak furyası nedeniyle, birçok kaliteli bıçak firması gibi, ilgisizlikten ve gerekli satış hacmini yakalayamadığından dolayı ülkemizde sahipsiz kalmıştır.

Bora Bıçakları ve Bora Life olarak tüm dünya bıçak piyasasını en yakın şekilde takip etmekteyiz.

Günümüzde, Çin'in neden olduğu bıçak sektöründeki dalgalanma dinginleşmeye başlamıştır. Bu süreç sonunda, elde edilen tecrübelerle birlikte, tüketicilerin eskisinden de yoğun şekilde kaliteli ve güvenilir ürünlere yöneldikleri gözlenmektedir. 2014 yılından beri mercek altına aldığımız CUDEMAN firması ile 2017 yılında gerekli anlaşmalar yapılmış ve BORA LIFE, CUDEMAN firmasının Türkiye’deki Tek Yetkili Satıcısı olmuştur.

Getirdiğimiz ilk parti, Türkiye çapında 400’e yakın bayimize daha dağıtımları yapılmadan, sadece kendi mağazamızdan yaptığımız satışlarla 2 ay gibi kısa bir zamanda neredeyse tükenmiştir. Müşterilerimiz, CUDEMAN ürünlerini keyifle ve güvenle kullandıklarını belirtmektedirler.

Ürün Cinsi

:

Bıçak

Tam Uzunluk

:

225 mm

Namlu Uzunluğu

:

110 mm

Et Kalınlığı

:

4 mm

Ağırlık

:

156 gr

Çelik Cinsi

:

Molybdenum Vanadium

Sap Cinsi

:

Kızıl Stamina

Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı