Berid

Berid 3-24x56 Geniş Açı Işıklı Artikıl Taktikal Kule Tüfek Dürbünü

0.00 TL

Daha az ödeyin!

Stok Durumu
:
TÜKENDİ
Stok Kodu
:
UA-BRD32556K
Barokod
:
2205001026006
Fiyat
:
TÜKENDİ

Orjinal Ürün

PayTR ile Güvenli Ödeme

Stok Sorunuz

Bu Ürün Yanlızca Mağazadan Teslim Edilmektedir.

Nişangah Reticle (Artikıl) Çeşitleri

Berid dürbünlerinin Nişangahları (reticle) Uçar Av tarafından Türkiye'de tasarlanıp geliştirilmiştir. Çeşitli avlara ve atışlara özel olarak tasarlanan 4 farklı Nişangah modeline sahiptir. İzleme, düşme ve rüzgar düzeltmeleri için hassas ve ayrıntılı hedef noktası sağlayan nişangahlar lazerle merceğe işlenerek uzun ömürlü olmasını ve daha keskin sonuçlar almanızı sağlamaktadır.

Berid G74 Nişangah (Reticle)

G74 Nişangahı, rüzgar telafisi, hedefin mesafesini ve boyutunu bulmak için ortam sağlıyor. Büyük avlar dahil uzun menzilli atışlar için mükemmel bir seçimdir. Nişangahın solundaki ve sağındaki basamaklı noktalar rüzgarı telafi etmeye yardımcı olur. Alt taraftaki çizgi ve noktalar mermi parabolünü ve düşmeyi hesaplamaya yardımcı olur. G74 Nişangahının komple ışıklı oluşu düşük ışık koşullarında atış yapmayı kolaylaştırır

Berid M27 Nişangah (Reticle)

M27 Nişangahı, rüzgar telafisi, hedefin mesafesini ve boyutunu hesaplamak için atıcıya kolaylık sağlıyor. Uzun mesafelerde isabetli ve hassas atış yapmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Nişangahın solundaki ve sağındaki basamaklı noktalar rüzgarı telafi etmeye yardımcı olur. M27 Nişangahın komple ışıklı oluşu düşük ışık koşullarında atış yapmayı kolaylaştırır.

Berid M28 Nişangah (Reticle)

M28 Nişangahı, atıcıya menzili tahmin etme, hedefi izleme, mermi parabolü ve düşmeyi hesaplama ayrıca rüzgar telafisini hesaplama ve hareketli hedefleri yakalama gibi uzun menzilli atışın tüm yönlerini göz önünde bulundurularak tasarlanmış son derece işlevsel ve gelişmiş araçlar sunar. Nişangahın alt bölümünde yer alan ekstra rüzgar hedef noktaları hangi mil aralığını hedeflediğinizi saymak için hızlı bir bakış yöntemi sağlar. M28 Nişangahının komple ışıklı oluşu düşük ışık koşullarında atış yapmayı kolaylaştırır.

Berid M29 Nişangah (Reticle)

M29 Nişangahı, hareketli ve hızlı (yaban domuzu gibi) hedefler için özel olarak tassarlandı. Atıcıya sık çalılarda veya geniş düzlüklerde büyük avlar ile avlanmak için mükemmel görüş alanı sağlar. Ek noktaları sayesinde 15 km hızla giden bir hedefi kolaylıkla yakalayıp atış yapmasını kolaylaştırır. Ek noktaların ışıklandırılması ile düşük ışık koşullarında ve alacakaranlıkta bile atıcının hızlı hedef almasını sağlar.

Optik Özellikler

 

İKİNCİL ODAK DÜZLEMİ (SFP)

İkinci odak düzlemi en yüksek büyütme ayarında mükemmel bir hedef doğruluğu için daha ince bir nişangah sağlar.

 

DÜŞÜK ALAN EĞRİSİ

Üst düzey optik sistem, görüşün kenarında görülen eğrilik ve bulanıklığın etkisini azaltır.

 

GÖRÜNTÜ DAĞILMAZ

Tepe camı, optimum görüntü kalitesini arttırmak, radyal bozukluğu gidermek, daha düz görüntü alanı oluşturmak için kullanılır. Havadan cama tüm yüzeyler tekrar tekrar yansıma önleyici kaplamalarla kaplanmıştır, böylece optik sistemden istenmeyen yansımalar ve ışık kayıpları en aza indirilmiştir.

 

ÇOKLU KAPLAMA

Yüksek iletim ve inanılmaz netlik için ultra geniş bant tamamen çoklu kaplama. Hidrofobik cam kaplaması sayesinde en zorlu yağmurlu havalarda su damlacıklarının oluşumunu, toz oluşumunu önleyen ve çizilmeye dayanıklı gelişmiş bir koruyucu kaplamadır. Bu teknoloji aynı zamanda nefes alış verişlerden kaynaklanan yoğunlaşmayı önlemeye yardımcı olur.

Mekanik Özellikler

 

30mm ULTRA DAYANIKLI TÜP

Üstün mukavemet için O-Ring ile sert ısıl işlem görmüş 6061 alüminyum alaşım kullanılmaktadır. Siyah mat kaplaması ile çizilmeye ve korozyona karşı dayanıklılık sağlar. Uçak sınıfı alüminyum şasi, zorlu arazi şartlarında, daha güçlü ve daha hafif bir tüfek dürbünü oluşturur. 1200G Kuvvetinde test edilmiştir.

 

SU VE BUĞU GEÇİRMEZ

O-Ring ve dayanıklı yapısı ile su ve buğu geçirmez hale getirilmiştir. Uçak sınıfı Nitrojen gazıyla temizlenmiş alüminyum alaşım kullanım koşullarını son derece genişletmek için darbeye dayanıklı, su ve buğu geçirmezlik sağlar.

 

YÜKSEK KALİTELİ ALÜMİNYUM İÇ MEKANİZMA

İç mekanik kısmında plastik materyal kullanılmayıp tamamen uçak sınıfı yüksek kaliteli alüminyum kullanıllarak yüksek kalibreli tüfeklere karşı olağanüstü dayanıklılık sağlanmıştır.

 

MAKSİMUM DAYANIKLILIK

Berid Tüfek Dürbünleri maksimum dayanıklılık için Uçar Av tarafından tamamen Türk markası olarak üretilmiştir. Uçar Av güvencesiyle Berid Dürbünler 1 yıl değişim ve 1 yıl fabrikaya gönderim garantisi altındadır.

Garanti ve Yasal Açıklamalar

Dürbün, Red Dot Gibi Optik Ürünlerimizde, Kutu Açıldıktan Sonra veya Montaj Ayağı Takıldıktan Sonra Geri İade Yoktur.

Garanti Şartları

Berid Tüfek Dürbünleri Fabrikasyon Hatalarına Karşı 2 Yıl tamir Garantilidir.

 • Garanti süresinin bitmesi.
 • Basınçlı suya maruz bırakma.
 • Montaj esnasında, iki bağlantı noktası arasındaki denge- nin kurulamaması sebebiyle, patlama şiddetindeki güç dağılım dengesizliğinin oluşturduğu hasarlar.
 • Çarpma ve düşme gibi darbeye dayalı oluşan metal aksam eğilimleri, optik kısım çizilme, çatlama ve kırılmaları. Bu duruma bağlı gaz sızmaları sonucu oluşan buğulanma.
 • Dürbünü, kuleleri ve merceklerin sökülmesi, tur sayısını tamamlayan kuleyi zorlamak gibi kullanım amacı dışında yapılan müdahaleler ve bu müdahaleler sonucu dürbünün işlevini yitirmesine sebep olabilecek her türlü durum.
 • Dürbün üzerinde yapılan zımparalama, delik delme, çekiçle vurma, tadilat ve tüm müdahaleler.
 • Yanlış montaj ayak seçiminden kaynaklı dürbün hasarı.
 • Eksi derecelerdeki hava şartlarında yoğun kar yağışı altında kalma ve artı derecelerdeki ani ısı değişmelerin- den kaynaklanan metal genleşmesini veya büzüşmesinin neden olduğu buğulanma ve plastik contaların efsafını kaybetmesi.
 • Asidik değeri yüksek tüfek temizleme yağlarının teması.
 • Hatalı paketleme sebebi ile elden teslim / kargo ile gönde- rim sırasında oluşabilen arızalar.
 • Sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalar.
 • Silahın bakım ve muhafaza koşullarına uygun olmayan şekilde kullanımı
 • Doğabilecek tüm kullanıcı hataları.

Yukarıdaki maddeler uygulanması haline ürününüzün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur.

Bakış noktasının netliği (Diopter)

Dürbünün ilk bakış noktası ile gözünüz arasında 8-12 cm mesafe koyun ve görüş boyunca açık göz gökyüzü gibi tamamen aydınlanmış bir alana bakın. Nişangah net bir şekilde görünmüyorsa dürbünün en arka kısmına bulunan diopteri netliğe göre sağa veya sola doğru ayarlayın.

UYARI: Dürbünle veya çıplak gözle asla doğrudan güneşe bakmayın. Bu durum gözlerinize kalıcı hasar verebilir.

 

Montaj

Tüfeğinizde en doğru sonucu elde etmek için doğru montaj uygulamak gerekir. Tüfeğiniz için tasarlanmış bağlantılara uygun yüksek kalite bağlantı ayakları tercih edin. Dürbünün ön kısmı namluya, diğer aksamı da ayak harici hiçbir noktaya temas etmeyecek en alçak konumda monte edin. Bağlantı vidalarını sıkmadan önce tam görüş alanını salayan en uzak noktayı dürbünü ileri geri hareket ettirerek seçin (maksimum göz rahatlığı sağlamak için). Nişangah (Artikıl) tüfeğe dik olarak düzenlendikten sonra montaj vidalarını dengeli biçimde tork anahtarı kullanarak ( en fazla 18 Newton Metre gücünde ) sıkın. Fazla güç kullanımında dürbünde teşitli hasarlara yol açabilir.

Bağlantı ayaklarını dengesiz sıkmaktan kaçının. Montaj sırasında tüpü fazla sıkıştırmak yakınlaştırma aralığına zarar vererek dürbün performansını düşürebilir. Göz ve dürbün arasında yeterli mesafe olduğundan emin olunuz. Aksi halde tepme sonucu oluşan geri ivmelenme atıcının yaralanmasına sebep olabilir.

Uyarılar

Optik montaj ayakları, tüfeğiniz ve dürbününüz arasındaki uyumu sağlayan en önemli unsurdur. Kullandığınız tüfeğin kalibresine uygun ayak seçiminiz dürbününüzün ömrü, doğru çalışması ve atışlarınızın stabilliği için  çok önemlidir. Patlama sonucu meydana gelen şiddetin dürbüne zarar vermemesi için doğru ayak seçimi ve doğru montaj gerekir. İki ayak arasında ayarlanamayan denge dürbüne iki farklı şiddet uygular buda kırılmalara sebebiyet verir.

Kalibrenize uygun montaj ayağı seçimi ve doğru montaj için profesyonellere başvurunuz.

Ön Sıfırlama

Sıfırlama öncesi hedef, gözle veya mesafe ölçer ile belirlenir. Elle odaklama için silahın nişangahını açın. ayarlanabilir bir netleme varsa paralaksı 50 yrd. (44,72m) getirin, zoom aralığını orta değere getirin, tüfeği sabitledikten sonra nişangah ayar kapaklarını açın (bazı modellerde açık kule kullanır). Nişangahın hedef merkezinde konumlandırılması için yükseklik ve rüzgar vidalarını ayarlayın. Rüzgar ayarı için rüzgar ayar vidasını saat yönüne çevirerek sağa, saat yönün tersine çevirerek sola hareket ettirin Yüksekliği ayarlarken imleci düşürmek için sağa yükseltmek için sola kaydırın. rüzgar ve yükseltme dengesini atış yaparak kontrol edip sıfırlamaya son verin.

Sıfırlama

Son sıfırlama işlemi gerçek mühimmatla yapılmalıdır.

UYARI: Eğer sıfırlama işlemi lazer işaretleyici ile yapılmışsa, atış öncesi namludan çıkarılmalı ve namlunun boş atışa uygun olduğu kontrol edilmelidir. Atış öncesi namluda oluşabilecek tıkanmalar kendinize ve çevrenize zarar vermenize sebep olabilir.

Sıfırlama, tüfek kalibresi, kullanılan mühimmat ve atıcının kullanım amacına göre belirlediği mesafeye göre yapılır. Bu mesafeyi 100 yrd. (91,44 m)’a, zoom kapasitesinin yarı değerini ayarlayın. Tüfeği sabit pozisyona getirip 100 metredeki hedefe 3 el atış yapın. Mermilerin defte toplandığı noktaya yükseklik ve rüzgar ayarlarını kullanarak nişangahı getirin.

Not: Yükseklik ve rüzgar vidalarında değiştirilen her bir klik 100 yrd. (91,44 m) mesafede etki gösterir.

100 yrd. (91,44 m) üzerindeki mesafeler şu formülle hesaplanır; Mesafeyi (Yarda sayısını) 100’e bölün. Elde edilen sayı, rüzgar ve yükseltme kadranı plakalarında belirtilen tıklama değeri ile çarpıldığında, atış mesafesindeki kapsamın gerçek tıklama değeri.

Mesafe / 100 = NN* belirtilen tıklama değeri = gerçek tıklama değeri

Kulelerin Sıfırlanması

Dürbünü tüfeğinize ve mesafenize göre sıfırladıktan sonra, ayar kapakları üzerindeki vidayı uygun tornavida / anahtar kullanarak yerinden çıkarın. İşaretli noktaya kapak üzerine yer alan “0” işareti gelecek şekilde takarak üzerindeki vidayı tekrar sıkın.Bu şekilde “0” noktası size her zaman mevcut turunda dürbününüzü sabitlediğiniz noktayı verecektir.

UYARI: Tüm sıfırlama işlemi, uygun mesafede veya diğer güvenli alanlarda yapılmalıdır. Göz ve kulak koruması önerilmektedir.

Aydınlatmalı Nişangah Kullanılan Dürbünler

Dürbününüz aydınlatmalı nişangaha sahip ise içeriğinde pil yardımı ile çalışan bir ışık kaynağı vardır. Bu aydınlatma sistemi CR-2032 kullanmaktadır. Biten pili aydınlatma anahtarı üzerinde bulunan kapağı çıkarıp +/- kısmına dikkat ederek değiştirebilirsiniz.

PİLLERİ LÜTFEN GERİ DÖNÜŞÜM NOKTALARINA ATINIZ.

Paralaks Düzenlemesi

Dürbünlerin serbest paralaksı olması için hedef alanının, odaklanılan aralığa yerleşmesi gerekir. Bu durum dışında konumlanan her hedef netlik düzenlemesi gerektirir. Paralaks özelliğine sahip dürbünler, ray üzerinde hareket eden ve netlik sağlayan fazladan bir lens ile donatılmıştır. Bu lens kullanıcıya her yakınlıkta istediği nokta üzerinde netleme imkanı sonar. Kapsam aralığı ayarını yapmak için (netliği sağlamak) dürbün üzerinde bulunan odak halkası yardımıyla yapılmalıdır.

Not: Paralaks ayarının konumu modeller arasında değişiklik gösterebilir. Ayar, objektifin üzerinde, bakış bölümünün önünde veya dürbünün yan tarafında bulunabilir.

Dürbün Bakımı ve Temizlenmesi

Dürbün, temkinli ve dikkatli bakım gerektiren son derece hassas bir üründür. Hiçbir bileşen sökülüp ayrı ayrı temizlemeye çalışılmamalıdır. Optik yüzey, kutu dahilinde sunulan lens bezi veya haricen temin edilen optik temizliğinde kullanılan temizlik ağıdı ile dikkatlice temizlenmelidir. Kullanılmadığı durumlarda lens koruma kapakları ile muhafaza edilmelidir. Optik kısımlar önünde biriken kum, toz tanelerini yumuşak bir fırça veya hava yardımı ile optiğe zarar vermeden çıkarın. Dış metal aksamı nemli bir bezle sildikten sonra mutlaka kurulayın. Kullanılmadığı zamanlarda dürbünü nemli veya araç içi gibi havasız sıcak e doğrudan güneş ışığına maruz kalacak şekilde saklamayınız. Yüksek sıcaklıklarda dolgu malzemeleri ve gaza zarar verebilir. Optik malzemelerin doğrudan güneş ışığına maruz kalması, bu kısımlarda yanık cam etkisi yaratabilir.

Tüp Çapı : 30mm
Büyütme : 3x - 24x
Model Adı : Berid 2-16x50
Nişangah (Artikıl) : Berid M27, Berid M28, Berid M29
Gövde Rengi -Alaşım : Mat Siyah - 6061 Alüminyum
Göz Bebeği Çıkışı (mm) : 7.8mm@3X,2.3mm@24X
Diopter Aralığı : -2.5~+2.5
Göz Uzaklığı (mm) : 96mm@3X,94mm@24X
Görüş Açısı : 3@7°10',24@55'
Görüş Alanı (100m) : 37.6' - 4.8'
Dürbün Uzunluğu (Diopter 0) : 381mm
Ağırlık : 765g
Objektif Çapı (mm) : 56mm
Oküler Dış Çapı : 36mm
Su ve Buğu Geçirmezlik : Evet - IPX7 Sertifikası
Işıklandırma : Var / Yeşil - Kırmızı
Odak Düzlemi : İkincil Odak
Montaj Uzunluğu : 359.9mm
Klik Değeri : 10 moa / 76-84clicks
Parallax Ayarı : 10yds ~ ∞

Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı