Uçar av firmasının ucarav.com adıyla hizmet veren perakende satış sitemizden, Türkiye geneline ürün satışı yapılmaktadır. Ucarav.com sitesinden yapacağınız yurt içi her alışverişin kargo ücreti tarafımızca karşılanacaktır.

Sevkiyatlar Aras Kargo firması ile yapılmaktadır. Aras kargo firmasının ürün taşıma şartları ve içerikleri farklılık gösterebilir. Bu sebepten dolayı kargo firmalarının ürün sevkiyatları sırasında doğabilecek hasarlarda, izlenecek yolu bu firmaların kendi internet sitelerinden öğrenmeniz gerekmektedir.

Teslim alınan ürünün teslim esnasında sağlamlığını kontrol etmek alıcının yükümlülüğündedir. Alıcı bir hasar tespit ettiğinde (ambalajın ezilmesi, yıpranması veya parçalanmış olması, açılmış olması, vb.) kargo yetkilisine zabıt tutulması yönünde istekte bulunmalıdır. Zabıt tutmak istemeyen veya tutanak yazmamak için direnen bir yetkili ile karşılaşılırsa, alıcı ürünü almama hakkına sahiptir.

Teslimat sonrası oluşan hasarlardan ucarav.com sorumlu değildir.

Ürün teslim esnasında ilave kargo ücreti talebi olduğunda alcı ucarav.com ile iletişime geçmelidir. Biz ucarav.com çalışanları olarak ürününüzü sağlıklı bir şekilde teslim almanızı sağlayacağız.

Ucarav.com dan hafta içi saat 15:00 a kadar sipariş edilen stok ürünleri  aynı gün kargoya verilmektedir. Kargoya verilen ürünlerin sizlere ulaşma süresi, bulunduğunuz il-ilçeye göre değişebilecek bir zaman olduğundan, ürünlerin tarafımızdan gönderilme sonrası siz alıcıya ulaşma süresini net olarak verememekteyiz. Hafta sonları ve resmi tatiller iş günü olarak sayılmamaktadır.

Hafta içi alınan siparişler saat 15:00 dan sonra gerçekleşir ise bir sonraki gün kargo aşamasına gelmektedir. Hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü verilen siparişler, takip eden Pazartesi günü kargoya firmasına verilecektir.

Teslimat veya fatura adresleriniz eksik veya hatalı ise alışveriş esnasında oluşturduğunuz menüden güncel bilgilerinizi giriniz. Olası adres değişikliği veya güncel olmaması durumundan sizler sorumlusunuz. Bu bilgilerin yanlışlığı ve adres farklılıklarından ucarav.com sorumlu değildir.Teslimat alanımız Türkiye sınırları dahilinde olmasına karşın, İl ve ilçe merkezleri dışında kalan adresler ve Yurtiçi Kargo ve Aras kargo tarafından teslimat yapılması operasyonel olarak imkânsız olan yerler için gönderiniz alıcısına en yakın şubeye bırakılarak, alıcı haberli ya da telefon ihbarlı olarak gönderilebilir.

Teslimat bilgilerinin güncel olmaması, adres değişiklikleri, kargo firmasının teslimat sıkıntısı veya sorunu yaşayabilecek şirketimiz dışında gelişen olaylardan dolayı, siz alıcının ürün ödemesindeki eksikliğinden kaynaklanan sebepler ürün tarafınıza ulaşmasını geciktirebilir.

Kargo firmasının belirtmiş olduğunuz adrese ulaşması sonrası sizi adreste bulamaması durumunda sizlere ulaştırılmak üzere bilgilendirme notu bırakılacaktır. Bu nota istinaden lütfen not üzerinde yazan kargo firması numarasını arayarak, size en kısa sürede ulaşabilecekleri iletişim bilgilerini veriniz. Bu iletişim sayesinde kargonun ikinci bir kez size ulaşamaması ve ürünün geri tarafımıza gönderilmemesini sağlamış olursunuz. Gerekli iletişim sağlanmaması durumunda ürün 2 veya 3 gün şubede bekletilir ve alıcının şubeden kendisinin alması istenebilir.

Ucarav.com sitesinden satın aldığınız ürünlerde kargo ücreti tarafımıza aittir. Ürünün iadesi veya değişimi söz konusu olduğu taktirde doğacak kargo ücreti siz alıcıya aittir. Ürün değişimi sonrasında ilave doğacak yeni kargo ücreti alıcıya aittir.

İade ve Değişim Şartları

Öncelikle belirtilmesi gereken unsur, sitemizden aldığınız bütün ürünler ucarav.com ve Uçar av güvencesi altındadır.

Satın aldığınız ürünleri bu güvence altında gönül rahatlığı ile kontrol edebilirsiniz. Ürünlerde yaşanabilecek kusur ve sorularınız için bize info@ucarav.com linkimize mail atabilirsiniz.

Aldığınız ürünler elinize ulaştıktan sonra üzerinde ayıplı bir kusur olmadığı halde, her nevi Optik malzemeler, silah aksesuarları, mesafe ölçerler, tekstil malzemeleri gibi ürünler denemek için bile olsa bir defaya mahsus kullanıldıktan sonra orjinalliğini ve kapalı kutu sıfır ürün özelliğini yitireceğinden, bu denemeye maruz kalan ürünler geri iade alınmaz.

Tüketicinin özel istek ( kişiye özel ) veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez. Hijyenik ürünler (içlik gibi, çorap gibi) iade edilemez.

Ürün satışı sırasında alıcıya gönderilen ürün, mevcut dış kutusu ve kargo için özel tasarlanmış ucarav.com kolisi ile birlikte geri iadesi veya değişimi yapılmalıdır. Aksi taktirde iade işlemi gerçekleşmez. İade işlemi şirketimiz tarafından red olur.

İade edilmek istenen ürün ilk alındığı gibi kendi kutusunda olmalı, kutu içi aparatları, aksesuarları, eğer var ise hediye ürünü, kutu içerisinde bulunan var ise köpük veya koruyucu kılıfı, ürün açıklaması için mevcut evrakları, var ise ürün garanti belgesi ile geri iade gönderimi yapılmalıdır. Bu unsurlardan herhangi bir tanesi eksik olması durumunda iade işlemi yapılmayacaktır.

Satın aldığınız ürün elinize ulaştıktan sonra kutu açılımı yapılması sonrası herhangi bir sebepten dolayı ( memnuniyetsizlik, istenilen ürünün gelmemiş olması gibi ) ürün ayıpsız ve hiç kullanılmamış olması halinde, ürünün size ulaştığı tarihten yedi (7) gün içerisinde koşulsuz geri iade yapabilirsiniz.

Ucarav.com sitemizden aldığınız ürünler için, ürün tesliminden itibaren, ambalajı açılmamış, etiketi üzerinde, paketli ürünler için otuz (30) gün içerisinde vazgeçme hakkınız bulunmaktadır.

Geri iade ve değişim için doğacak kargo masrafı siz değerli müşterilerimize aittir. Ürün değişimi sonrası aynı ürün versiyonları veya farklı bir ürün istemeniz halinde kargo alıcıya aittir.

Ürün değişimi veya iadesi anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları olan Yurt içi veya Aras kargo ile gönderilmelidir.

Ürün iadesi veya değişimi için gönderilecek adres;

UÇAR AV Firması adına,

Selamiali Mahallesi, Anıt Sokak, No: 8/A

Tel: 0 216 492 64 45-44

Bağlarbaşı-Üsküdar-İSTANBUL       adresine gönderilmelidir.

Ürün ucarav.com ‘a ulaştığında sorumlu arkadaşlarımız gelen kargoyu kontrol edeceklerdir. İade edilen ürünün gerekli şartlara sahip olduğunun tespiti halinde, istenilen yeni bir ürün veya fiyat fakı var ise eksik olan tutar alınmak kaydı ile yeni ürün size gönderilecektir. Diğer bir seçenek olan kesin iade ise, ürün fiyatı tahsilatı sırasında müşteriden hangi koşullar ile tahsilat yapılmış ise o koşulda ücretin geri iadesi yapılır.

Yinelemekte fayda görüyoruz; iade veya değişimde faturasız hiçbir ürün işlem yapılmayacak ve iade, değişim işlemi dikkate alınmayacaktır. İstenilen tüm bu unsurların yerine getirilmemesi halinde, siz alıcı tarafından yapılan iade ve değişim gerekli süresince ve koşulunca gerçekleşmemiş olur.